Блог
Вітаємо ! Ми раді бачити Вас ! Тут Ви зможете знайти цікаві корисні статті, новини компанії та поради. Приємного читання.
Підпишіться на наш блог

Наш блог

ЯК ВІРНО ОБРАТИ ГЕНЕРАТОР, ТА НЕ ПЛАТИТИ ЗАЙВІ КОШТИ

Види генераторів та особливості їх вибору

Мабуть ще ніколи електрогенератори не користувались таким попитом, як зараз. Ми звикли використовувати електроенергію для всіх побутових завдань: приготування їжі, опалення та освітлення оселі, нагрів води, прибирання і, навіть, відпочинок стає менш комфортним без світла. Тож питання вибору та покупки генератора ще ніколи не стояло так гостро.

У цій статті ми докладно розглянемо різні види генераторів, їх відмінності та послідовність правильного вибору. Як зрозуміло з назви генератор (електрогенератор) - це електрична машина, що використовується для отримання електричної енергії за рахунок перетворення в неї хімічної енергії палива або механічної енергії обертання (хімічна енергія палива - механічну енергію обертання, а та - електричну). Однак сьогодні під генератором найчастіше мають на увазі повноцінний бензогенератор або дизельгенератор. Про них і йтиметься далі.

Види генераторів за їх призначенням та використанням

Коли людина обирає особистий транспорт, то в першу чергу вибирає не вид палива (дизель чи бензин), а вид транспорту (автомобіль чи мотоцикл). Так само і з генераторами - в першу чергу вони відрізняються не паливом, а призначенням та способом охолодження.

Побутові (портативні) генератори:

Невеликі, легкі, недорогі генератори з охолодженням повітря (як мотоцикл). Для короткого запуску, для короткочасної роботи. У свою чергу, побутові портативні генератори можуть відрізнятися між собою:

l За типом палива: бензинові (бензогенератори), дизельні та газові генератори

l По потужності: бензинові від 1 кВт до 10 кВт (рідко до 15 кВт) та дизельні від 5 кВт до 20 кВт

l За напругою: однофазні (220В) та трифазні (380В)

Професійні (стаціонарні) генератори:

Важкі, надійні та довговічні. Розраховані на довготривалу роботу, великі інтервали між технічними обслуговуваннями та низьку витрату палива (як промисловий автомобіль чи вантажівку).

l За типом палива: в основному дизельні, та невелика кількість газових

l По потужності: будь-які, від 5 кВт до 2000 кВт одиничної потужності

l За напругою: переважно трифазні.

Зверніть увагу, що якщо портативні (побутові) генератори працюють на будь-якому виді палива, але мають меншу потужність, то стаціонарні генератори - це переважно дизельні. Отже, якщо вам потрібен генератор на 30 кВт, це має бути дизельний генератор, якщо вам потрібен бензиновий генератор, це має бути портативний генератор. Також можна відзначити малопотужні інверторні генератори, які працюють тільки на бензині і, звичайно, портативні.

Види генераторів та їх відмінності за типом палива:

Якщо взяти два однакові генератори, дизельний і бензиновий (звісно, обидва вони будуть портативними, оскільки стаціонарних бензинових генераторів не існує), то їх відмінності за рахунок різного типу палива будуть такими:

l За габаритами: дизельний генератор буде більш потужним, більш важким.

l За витратою палива: бензиновий генератор більш ненажерливий.

l По запуску в холодну пору: бензиновий генератор запускається краще.

l По довговічності: дизельний вдвічі-втричі більш довговічний.

l За вартістю: Ціна бензинового вдвічі нижча.

Практика показала, що серед генераторів малої потужності найчастіше використовуються бензинові двигуни в межах 3-4кВт, а дизельні двигуни стають все більш популярними в міру зростання потужності.

Види генераторів за напругою:

l Однофазні генератори, що виробляють 220В або 230В (європейський стандарт), можуть працювати тільки з однофазними приладами. Однофазні генератори найчастіше портативні та бензинові, невеликої потужності. Максимальна потужність однофазних генераторів – 10 кВт.

l Трифазні генератори, що виробляють 380В або 400В (європейський стандарт), можуть працювати з трифазними споживачами і, частково, пофазно, живити однофазних споживачів. Трифазні генератори найчастіше дизельні.

l Високовольтні генератори – великі потужні дизельні електростанції, потужністю, найчастіше від 1000 кВт, для специфічних промислових рішень.

Генератори по типу запуску:

l Ручний запуск – запуск стартерним шнуром, як у бензопили. Смикаємо шнур - заводиться генератор. Для запуску генераторів потужністю 6 кВт і більше оснащених тільки ручним запуском потрібно мати хорошу фізичну форму.

l Електростартер - запуск кнопкою, ключем або віддаленим сигналом.

l Автозапуск - розширення електростартерної версії, автоматичний запуск по сигналу від АВРа, при зникненні мережі.

Отже, в залежності від завдання та потреби вдалося визначити, який потрібен генератор: маленький портативний бензиновий, середній портативний дизельний або великий стаціонарний, звичайно дизельний. Після цього (залежно від завдань) було визначено тип запуску та напругу. Останнє, що варто зробити, це визначити виконання (відкриті, у кожусі або в контейнері) та марку (виробника). Зроблений таким чином вибір обов`язково буде вдалим.
Блог
Made on
Tilda